Antika Osmanlı Ferman

Antika Osmanlı Ferman, Antika Ferman, Antika Ferman Alanlar, Osmanlı Ferman Satın Alanlar, Ferman Alan Yerler, Antika Ferman Alan Antikacılar, Antika Ferman Satmak İstiyorum sorgularına yanıt bulabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz...

Ferman, kelime itibariyle emir, irade, buyruk anlamlarını taşır, İslamiyet'i kabul ettikten sonra İlhanlılar tarafından kullanılan bu kelime, Osmanlılar' a da onlardan geçmiştir. Kısaca ferman; herhangi bir konuda Sultan'ın Alamet-i Şerif denilen tuğralı emri demektir. Üzerinde padişahın kendi el yazısı ile bir
ibare de bulunan fermanlara Ferman-i Hümayun denir. Osmanlılar' da divani hat ile yazılması gelenek olan fermanlar kısaca su sırayla kaleme alınırlardı.

En üst kısma davet, ki bir dua metninden oluşur. Bunun altında tuğra kısmı, onun altında ise esas metin kısmı bulunur. Bu kısım ferman gönderilen kişinin isim ve sıfatlarını taşıyan övgü sözleri, konuya giriş cümlesi, fermanın çıkarılma sebebi, padişahın yapılması istenen şeyi emrettiğinin ifadesi, isin açıklanması, ihtar ve ısrar sözleri, son satırda ise tarih bölümlerinden oluşur.

Hisar Antik olarak elinizde bulunan ve değerlendirmeyi istediğiniz antika ferman, hat yazı, tablo, resim el yazması Kuran ve gümüşlerinizi piyasa değerinin üzerinde fiyatlarla nakit olarak alıyoruz.

Şirketimiz Antika objelerin ekspertizinide tamamen ücretsiz olarak yapar, satmak istediğiniz ürünleri peşin ödeme olağanıyla değerlendirmenize yardımcı oluyor.

0 (216) 337 07 17 numaralı telefondan bizi arayarak elinizdeki eserin degerlendirilmesi konusunda bilgi alabilirsiniz.

Ürünün fotoğraflarını 0532 400 28 86 numarısına  Whatsapp üzerinden ya da hakankartal69@gmail adresine mail olarakta gönderip fiyat alabilirsiniz.